Piec opalany drewnem we własnym ogrodzie

Dla wielu osób integralną częścią domu jest ogród. Ta zielona oaza pełni przeróżne role do spełnienia. Jedni docenią wrażenia estetyczne, inni ciszę i ład, a jeszcze inni rozrywkę.

Imprezy ogrodowe to słowa niemal niezwykłe kojarzące się z szampańską imprezą, niemal z filmowymi eleganckimi przyjęciami. Garden party się różnić – może to być biesiada przy stole, może być potańcówka, albo popularny grill czy inne konsumpcyjne spotkanie.

Grillowana kiełbasa i piwko to niemal symbole lata, coś, co rysuje się nam w wyobraźni jako pierwsze, kiedy wspominamy letnie wieczory. Bardzo ciekawym pomysłem jest natomiast pizza. Coraz popularniejsze jest gotowanie ze znajomymi, a na pewno wspólne konsumowanie. Piece do pizzy (które przypominają chlebowe piece opalane drewnem) to konstrukcje, które są instalowane w włoskich pizzeriach, ale jest ich coraz więcej w przydomowych ogródkach. Wytwórcy proponują aktualnie duże piece mieszczące nawet po 5-6 ”placków”, ale również małe na 1-2 pizze.

Piece te łatwo można skonstruować samodzielnie, ale można również zamówić u wytwórcy oferującego cały, prefabrykowany piec. Pozwoli to skrócić potrzebny na to czas i kłopot z konstruowaniem od podstaw.

Pojawia się zagwozdka czy taki rodzaj rozrywki sprawdzi się? Oczywiście! Wystarczy tylko pomyśleć – ilu z nas kocha grillować, ilu z nas uwielbia pizze.

Konkluzja jest prosta – zdecydowana większość. Na pewno przy stole z pizzą wydarzy się parę pamiętnych wieczorów i imprez w towarzystwie najbliższych przyjaciół.

Zdjęcie: Andy Walker / Flickr / CC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *