Vitcas radzi: Telewizor nad kominkiem

O ile kominek to zwykle ostoja ciepła i leniwych wieczorów przy lampce wina lub z książką, to czasem w okolicy kominka może znaleźć się także telewizor. Firma Vitcas podpowiada jak przygotować kominek, by móc zainstalować nad nim telewizor.

Podstawowe ryzyko wynikające z takiej aranżacji wnętrza to możliwość uszkodzenia odbiornika telewizyjnego w wyniku działania wysokie temperatury generowanej przez kominek. Aby uchronić się przed tym należy zastosować odpowiednie materiały oraz zadbać o dobrą konstrukcję.

Obudowa kominka powinna zostać wykonana z wysokotemperaturowej płyty konstrukcyjnej Vitcas CS. Płyta ta stanowi tak izolację jak i podstawę nośną. Płyty te łączy się wysokotemperaturowym klejem Vitcas BA, a krawędzie powinny być pokryte impregnatem. Dodatkowo całość można wykończyć klejem Vitcas HB60 – należy w nim zatopić siatkę – oraz Ognioodporną Gładzią Vitcas HRP.

Taka warstwa ma grubość około 30 milimetrów. Wykorzystane materiały i grubość całej konstrukcji zapewnia obniżenie temperatury obudowy z 500oC do 90oC po jej stronie zewnętrznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *