Ciepłe obudowy kominkowe z produktami Vitcas

Najważniejszą funkcją kominka jest dostarczanie ciepła. Kominek zbudowany z dobrych materiałów to maksymalna jego efektywności oraz wymierne oszczędności. Nowe produkty Vitcas do budowy kominków i pieców poprawią ich wydajność.

Dobrze skonstruowany kominek gwarantuje maksymalne wykorzystanie ciepła ze spalanego drewna. Aby poprawić wydajność kominka warto zastosować przy jego budowie nowe produkty Vitcas: akumulacyjne płyty i kręgi szamotowe, ognioodporne kleje Vitcas z serii HB oraz ognioodporną gładź Vitcas HBR.

Ciepło ucieka z kominka nie tylko przez szybę wkładu, ale również przez jego ściany i rurę dymową. Akumulacyjne płyty szamotowe i Akumulacyjne kręgi szamotowe Vitcas stworzone zostały, aby ograniczyć utraty ciepła właśnie przez te dwa elementy. Płyty i kręgi szamotowe charakteryzują się bardzo wysokimi zdolnościami akumulacyjnymi i przewodnictwem cieplnym, dzięki czemu pozwalają na skuteczne odzyskanie energii cieplnej z kominka. Ciepło akumulowane jest przez płyty i kręgi, a następnie oddawane do ogrzewanego pomieszczenia przez wiele godzin zwiększając efektywność kominka.

Ognioodporne kleje Vitcas HB 10 i HB 60 dedykowane są do budowy ciepłych obudów kominków, a także pieców kaflowych, grilli i innych konstrukcji narażonych na działanie wysokich temperatur. Kleje posiadają wysokie właściwości akumulowania ciepła, dzięki czemu doskonale sprawdzą się przy instalacji elementów akumulujących i oddających ciepło kominka.

Uzupełnieniem zestawu izolacji kominkowych jest Gładź Vitcas HRP. Produkt odporny jest na oddziaływanie wysokich, sięgających nawet 1000°C, temperatur, dzięki czemu z powodzeniem zastąpi tradycyjną gładź przy wykończeniu konstrukcji kominka.

Pełne specyfikacje wszystkich produktów Vitcas znajdują się na stronie www.vitcas.pl.

One thought on “Ciepłe obudowy kominkowe z produktami Vitcas”

  1. deszcz pisze:

    czyli tyle godzin ile cieplo oddaje tyle godzin trzeba czekac, aby cieplo przeszlo do pomieszczenia przy rozpalaniu kominka. Uwazam ze lepsze sa radiatory metalowe i obudowa kominka z cegly, aby cieple powietrze dostarczane bylo od razu, a obudowa w miare palenia sie nagrzeje, abypozniej oddawac cieplo, gdy kominek wygaszony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *