Naprawa kominka materiałami VITCAS

Tegoroczna zima dała się we znaki chyba wszystkim – wyjątkowo zimna, pochmurna i mroźna. Po tak długim sezonie grzewczym warto przejrzeć czy wszystkie spoiwa, cegły, tynki itd. są w porządku. Zapraszamy do wybrania produktów VITCAS do naprawy ubytków oraz budowy nowych kominków.

Materiały do budowy kominków VITCAS to wysoka jakość potwierdzona wieloletnią tradycją produkcji materiałów odpornych na ogień i wysokie temperatury. Dzięki ogromnemu doświadczeniu w zakresie produkcji materiałów do budowy kominków oferujemy Państwu produkty o najwyższej odporności i trwałości, które spokój i bezpieczeństwo na lata.

Spośród materiałów do budowy kominków, do napraw i konserwacji najczęściej wykorzystywane są kity, tynki, zaprawy i gładzie ognioodporne. Do rekonstrukcji lub zbudowania nowego kominka czy pieca potrzebne będą cegły szamotowe.

Do drobnych napraw lub uzupełniania pęknięć należy sięgnąć po Kit/Mastykę Ognioodporną „Premium”. Ubytki powstałe przez wykruszenie się spoiw w konstrukcji załatasz Ognioodporną Zaprawą Murarską VITCAS HM, która zagwarantuje trwałość całej konstrukcji.

Przy budowie nowego kominka niezbędne będą Cegły Szamotowe VITCAS. Dostępne są one w różnych barwach i kształtach, dzięki czemu można je dopasować do oryginalnych projektów. Można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kominków.

Jeśli projekt zakłada wbudowanie wkładu kominkowego w ścianę rekomendujemy zastosowanie wokół niego Tynku Ognioodpornego VITCAS FR, a także Gładź Szpachlową Ognioodporną VITCAS HRP, która dodatkowo zabezpieczy ścianę przed działaniem ognia.

Pełne specyfikacje wszystkich produktów VITCAS znajdziesz na stronie www.vitcas.pl.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *