Naprawa kominka materiałami VITCAS

Tegoroczna zima dała się we znaki chyba wszystkim – wyjątkowo zimna, pochmurna i mroźna. Po tak długim sezonie grzewczym warto przejrzeć czy wszystkie spoiwa, cegły, tynki itd. są w porządku. Zapraszamy do wybrania produktów VITCAS do naprawy ubytków oraz budowy nowych kominków.

Materiały do budowy kominków VITCAS to wysoka jakość potwierdzona wieloletnią tradycją produkcji materiałów odpornych na ogień i wysokie temperatury. Dzięki ogromnemu doświadczeniu w zakresie produkcji materiałów do budowy kominków oferujemy Państwu produkty o najwyższej odporności i trwałości, które spokój i bezpieczeństwo na lata.

Spośród materiałów do budowy kominków, do napraw i konserwacji najczęściej wykorzystywane są kity, tynki, zaprawy i gładzie ognioodporne. Do rekonstrukcji lub zbudowania nowego kominka czy pieca potrzebne będą cegły szamotowe.

Do drobnych napraw lub uzupełniania pęknięć należy sięgnąć po Kit/Mastykę Ognioodporną „Premium”. Ubytki powstałe przez wykruszenie się spoiw w konstrukcji załatasz Ognioodporną Zaprawą Murarską VITCAS HM, która zagwarantuje trwałość całej konstrukcji.

Przy budowie nowego kominka niezbędne będą Cegły Szamotowe VITCAS. Dostępne są one w różnych barwach i kształtach, dzięki czemu można je dopasować do oryginalnych projektów. Można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kominków.

Jeśli projekt zakłada wbudowanie wkładu kominkowego w ścianę rekomendujemy zastosowanie wokół niego Tynku Ognioodpornego VITCAS FR, a także Gładź Szpachlową Ognioodporną VITCAS HRP, która dodatkowo zabezpieczy ścianę przed działaniem ognia.

Pełne specyfikacje wszystkich produktów VITCAS znajdziesz na stronie www.vitcas.pl.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *