Ciekawy ogród – własny piec do pizzy

Jest wiele sposobów, by oryginalnie zaaranżować ogród. Niektórzy z nas wybierają zieloną trawkę, kilka drzew, hamak lub leżak i tyle im wystarczy, aby cieszyć się swoją prywatną oazą spokoju i relaksu. Inni stawiają na bardziej skomplikowane rozwiązania.

Również i miłośnicy kuchni mogą zaaranżować swoją zieloną oazę również na doskonałe miejsce do ucztowania. Pizza, która jest nieodłącznym elementem kultury współczesnej oraz ulubionym przysmakiem nie tylko Włochów, ale i milionów mieszkańców również naszego kraju, wcale nie musi smakować jak nieudany placek. Tak, jak lubimy samodzielnie grillować, tak możemy polubić własne wypieki. Oczywiście przygotowanie pizzy nie jest wielkim problemem, ale już jej odpowiednie wypieczenie może kosztować trochę wysiłku.

Żeby pizza miała smak mistrzowskich włoskich oryginałów, potrzebuje odpowiedniego pieca. Każdy smakosz z Italii bez trudu rozpozna przysmak wypieczony w mikrofalówce, byle jakim piecu i w jedynym właściwym piecu opalanym drewnem. Właśnie wypiekanie w odpowiednim piecu daje pizzy niepowtarzalny aromat i smak, więc jeśli mamy kawałek ogrodu do zagospodarowania, a pizza króluje na naszych stołach, warto rozważać stworzenie takiego paleniska.

Można tutaj wybrać rozwiązanie proste lub bardziej złożone. Prosty sposób to zakup prefabrykowanego pieca, złożone to samodzielne skonstruowanie pieca z materiałów dostarczonych przez producentów.

Gotowy piec do pizzy kosztuje kilka tysięcy złotych. Te mniejsze można nabyć już za ok. 3 tysiące złotych, a większe, w których znajdzie się kilka wypieków, za 5-6 tysięcy złotych. Również cena materiałów do pieca samodzielnie budowanego będzie zależała od jego wielkości.

Piec można złożyć lub zbudować z powodzeniem samodzielnie, bo nie jest to konstrukcja bardzo złożona, a w Internecie jest mnóstwo forów, poradników i nagrań video, które poprowadzą przez proces konstrukcji. Zbudowanie takiej konstrukcji powinno zająć kilka tygodni, ale jeśli ktoś dysponuje większą ilością wolnego czasu, może to być 2-3 tygodnie.

Piec do pizzy w ogrodzie to o tyle ciekawe rozwiązanie, że może stanowić swojego rodzaju przydomowe centrum rozrywki. Piec stojący w pobliżu tarasu, na nim meble ogrodowe, obok altana – przepis na letnią imprezę gotowy.

Piece do pizzy oraz materiały budowlane można nabyć u producenta materiałów wysokotemperaturowych Vitcas (http://vitcas.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *