Izolacje do domu

Każde mieszkanie w swojej konstrukcji ma kilka punktów, które wymagają dodatkowego uszczelnienia. Materiały izolacyjne sprawdzą się m.in. w systemach ogrzewania, instalacje wodne, elektryczne itd.

Szczególnie uszczelnienie systemów grzewczych jest ważne. Sposoby grzewcze mamy bardzo zróżnicowane – centralne ogrzewanie, piece kaflowe, ogrzewanie komunalne itd. Bez względu na tę różnorodność, we wszystkich punktach zlokalizowanych w bezpośrednim położeniu takich systemów zdecydowanie trzeba zastosować materiały wysokiej jakości. Nadmienić trzeba, że nie jest istotne, czy są to instalacje produkowania ciepła (np. kotły), czy jego dystrybucji (np. grzejniki). Sąsiedztwo takich systemów to w każdym przypadku wysoka temperatura, żar itd.

Jakie produkty i w których miejscach nam się przydadzą, aby odpowiednio zabezpieczyć systemy ogrzewania? Wybór produktów jest naprawdę szerokie, bo instalując dla przykładu kominek może ich naliczyć 10-20 – poczynając od podstawy czy ścian, które można izolować specjalnymi płytami do kominków, przez obudowanie ich przy zastosowaniu właściwych cegieł, zapraw, tynków itd., po zabezpieczenie wentylacji.

Oprócz kominków posiadamy w domowstwach także piece centralnego ogrzewania, możemy mieć piece kaflowe, które mogą być używane w zbliżony sposób. W przypadku piecy c.o. potrzebne mogą być takie materiały jak na przykład farba żaroodporna. Jeśli chodzi o piece kaflowe zdecydowanie przydatne będą wszelkiego typu produkty zduńskie – np. cegłę szamotową, kleje żaroodporne itd.

W pozostałych miejscach otwartych na działanie ciepła przydać się mogą nieco prostsze izolacje, jak np. maty izolacyjne czy papier ceramiczny. Szczególnie ten ostatni produkt cechuje się lekkością, giętkością, a przy tym świetną wytrzymałością na działanie ciepła, ale także i płomieni.

produkty ognioodporne dostępne są w sklepach budowlanych – tak w tradycyjnych hurtowniach budowlanki, jak i w sklepach internetowych. Należy pamiętać, aby kupować produkty wysokiej jakości, bo one będą decydowały o naszym bezpieczeństwie przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *