Materiały do budowy kominków VITCAS

Dom to przede wszystkim bezpieczeństwo i aby je zapewnić należy postawić na jakość i najlepsze rozwiązania. Dzięki materiałom do budowy kominków VITCAS zapewnisz swoim klientom spokój i poczucie bezpieczeństwa na lata.

VITCAS oferuje obecnie najszerszy wybór materiałów żaroodpornych, ogniotrwałych, zduńskich i izolacji wysokotemperaturowych na polskim rynku. W naszym sklepie internetowym wybierzesz produkty optymalne dla swoich projektów spośród ponad 300 artykułów!

Wśród materiałów do budowy kominków szczególnie polecamy kilka – cegły szamotowe, kity, tynki, zaprawy i gładzie ognioodporne oraz farby żaroodporne. Produkty te pozwolą albo od podstaw zbudować kominek, albo go konserwować i remontować.

Cegły Szamotowe VITCAS dostępne są w różnych barwach i kształtach, dzięki czemu można je dopasować do oryginalnych projektów. Można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kominków. Doskonałym spoiwem dla nich jest Ognioodporna Zaprawa Murarska VITCAS HM, która zagwarantuje trwałość całej konstrukcji.

W przypadku potrzeby wykonania drobnych napraw lub uzupełniania pęknięć należy sięgnąć po Kit/Mastykę Ognioodporną „Premium”. Jeśli kominek wymaga poważniejszej naprawy wówczas polecamy Tynk Ognioodporny VITCAS FR.

Jeśli projekt zakłada wbudowanie wkładu kominkowego w ścianę rekomendujemy zastosowanie wokół niego Tynku Ognioodpornego VITCAS FR, a także Gładź Szpachlową Ognioodporną VITCAS HRP, która dodatkowo zabezpieczy ścianę przed działaniem ognia. Obszar wokół kominka należy pomalować Żaroodporną Farbą Ścienną Vitcas HRWP.

Oczywiście są to tylko podstawowe produkty dostępne w naszej ofercie. W zależności od rodzaju kominka czy pieca oraz jego konstrukcji mogą być potrzebne również inne materiały, jak choćby żaroodporne kleje do płytek, uszczelniacze kominkowe, silikon wysokotemperaturowy oraz inne.

Wszystkie te produkty sprawdzą się nie tylko przy budowie kominków, ale również wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wysokimi temperaturami – m.in. przy budowie pieców kaflowych, chlebowych i do pizzy, cyrkulatorów, wkładów grzewczych itd.

Pełne specyfikacje wszystkich produktów marki VITCAS znajdziesz na stronie: http://www.vitcas.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *