Materiały izolacyjne do użytku domowego

Każde mieszkanie w swoim projekcie ma kilka punktów, które potrzebują dodatkowego zabezpieczenia. Materiały izolacyjne przydadzą się m.in. w systemach ogrzewania, systemach hydraulicznych, przewodach elektrycznych itd.

Zwłaszcza zabezpieczenie systemów grzewczych jest ważne. Sposoby ogrzewania mamy bardzo zróżnicowane – c.o., piece kaflowe, ogrzewanie zewnętrzne itd. Bez względu na tę różnorodność, we wszelkich miejscach znajdujących się w bezpośrednim położeniu instalacji zdecydowanie należy zastosować właściwe materiały. Dodać należy, że nie jest istotne, czy są to punkty produkowania ciepła (np. kotły), czy jego dystrybucji (np. grzejniki). Bliskie położenie tych systemów to w każdym przypadku wysoka temperatura, żar itd.

Jakiego rodzaju produkty i w których miejscach nam się przydadzą, aby należycie przygotować systemy grzewcze? Oferta produktów jest bardzo szerokie, bo instalując chociażby komin może ich być kilkanaście – zaczynając od podstawy czy ścian, które można izolować dedykowanymi płytami do kominków, przez obudowanie ich przy użyciu odpowiednich cegieł, zapraw, tynków itd., po zabezpieczenie wentylacji.

Nie licząc kominków mamy w domowstwach również piece c.o., możemy mieć piece kaflowe, które będą używane w podobny sposób. W przypadku kotłów c.o. potrzebne będą takie materiały jak chociażby farba żaroodporna. W przypadku piecy kaflowych z pewnością wykorzystamy różnego typu produkty do budowy pieców – np. cegłę ceramiczną, zaprawy ognioodporne itd.

W innych miejscach otwartych na działanie wysokich temperatur przydadzą się nieco „lżejsze” materiały izolacyjne, jak choćby maty izolacyjne albo papier ceramiczny. Szczególnie ten drugi charakteryzuje się lekkością, elastycznością, a przy tym idealną wytrzymałością na działanie temperatur oraz ognia.

Materiały ognioodporne sprzedawane są w sklepach budowlanych – tak w tradycyjnych hurtowniach materiałów budowlanych, jak i w sklepach internetowych. Należy mieć na uwadze, aby wybierać produkty najwyższej jakości, ponieważ one będą decydowały o naszym bezpieczeństwie przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *