Obudowy kominkowe

Kominek to symbol przytulnego domu, o którym marzą wszyscy. Warto więc zastanowić się nad budżetem jaki chcemy przeznaczyć na jego budowę. Decydując się na tańsze materiały możemy być rozczarowani dodatkowymi kosztami ich naprawy czy przebudowy, warto więc zastanowić się czy tak naprawdę zaoszczędzimy.

Popularnym materiałem do stworzenia obudowy kominkowej są Płyty Kominkowe VITCAS CS (http://sklep.vitcas.pl/pl/p/Plyta-Kominkowa-VITCAS-CS/259). Są to lekkie, szare płyty mające wysokie właściwości izolacyjne, dobrą wytrzymałość mechaniczną i są oczywiście odporne na wysokie temperatury. Płyty te można z łatwością obrabiać a ich montaż przebiega bezproblemowo. Do ich łączenia należy użyć odpowiedniego Wysokotemperaturowego Kleju VITCAS BA (http://sklep.vitcas.pl/pl/p/Wysokotemperaturowy-Klej-Systemowy-Do-Plyt-Vitcas-BA/285). Całość tworzy estetyczną bryłę przy niskim nakładzie pracy a mały ciężar tego rodzaju konstrukcji pozwala na zamontowanie jej w każdym domu. Tak przygotowany kominek można wykończyć na wiele sposobów, w zależności od własnych upodobań i gustu.

Kominki z tego rodzaju obudową są zazwyczaj kominkami konwekcyjnymi. Ich działanie polega na ogrzewaniu przez wkład kominkowy zimnego powietrza wpadającego przez kratki wlotowe zainstalowane w podstawie kominka a następnie wyprowadzenie już ogrzanego przez kratki wylotowe w górnej części obudowy.  Dodatkowo ciepło promieniuje przez szybę wkładu kominkowego.  Tego rodzaju rozwiązanie doskonale sprawdza się w domach o słabej izolacji cieplnej oraz tam, gdzie potrzebujemy szybko dogrzać pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *