Ciepłe kominki

Podjęliśmy decyzję – budujemy kominek, jednak zanim stanie on w pełnej okazałości w naszym domu musimy przeanalizować jeszcze wiele kwestii. Kominek w domu to nie tylko źródło ciepła ale też element wyposażenia, warto by jego wygląd spójnie współgrał z wystrojem naszego salonu.

Stojąc przed tym trudnym wyborem warto poznać potencjał dostępnych obecnie na rynku produktów, by móc w pełni go wykorzystać. Modnym ostatnio rozwiązaniem stały się tzw. „ciepłe kominki”. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poświęcić chwilę na zgłębienie ich „tajemnic”.

„Ciepłe kominki” to nic innego jak kominki posiadające obudowę wykonaną przy użyciu płyt szamotowych. Ten specjalistyczny materiał posiada wysokie właściwości akumulacyjne, co pozwala na efektywne wykorzystanie energii wytwarzanej przez wkład kominkowy. Ciepło zamiast uciekać przez rurę dymową jest kumulowane przez obudowę, która nawet po wygaśnięciu ognia w kominku oddaje ciepło przez długi czas. Na rynku dostępne są także akumulacyjne kręgi oraz specjalistyczne zaprawy do stworzenia takiego typu obudowy.

Decydując się na „ciepły kominek” warto wziąć po uwagę kominki kaflowe – kiedyś cieszące się ogromną popularnością, ponownie wracają do łask. Ogromny wybór wzorów kafli pozwala na doskonałe dopasowanie kominka do wystroju pokoju. Do ich połączenia i zalewania należy użyć odpowiednich zapraw. Wszystkie te udogodnienia czynią kominek kaflowy godnym uwagi.

Jeśli zdecydujemy się na taką właśnie obudowę należy pamiętać o solidnym podłożu, ponieważ tego typu konstrukcja ma duży ciężar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *