Czy kominek może być zbudowany tylko w pokoju dziennym?

Nasze kominki najczęściej znajdują się w pokoju dziennym, gdzie siedząc na fotelu lub sofie możemy cieszyć się jego ciepłem. Warto rozważyć także inne lokalizacje kominka w domu – może w ogrodzie lub w pokoju kąpielowym?

W ogrodzie

Kominek w ogrodzie może wydawać się dosyć oryginalnym pomysłem, ale wbrew pozorom może być rozwiązaniem nie tylko estetycznym, ale przede wszystkim bardzo praktycznym. Kominek w ogrodzie oznacza sporą swobodę, bo można sobie pozwolić na dużo większą dowolność w wyborze miejsca jego lokalizacji a także w kształcie jaki miałby przybrać.

Kominek można umieścić albo na tarasie, bliżej domu, albo pod altaną. Kominek w ogrodzie może być zbudowany z cegieł, nie musi być wyjątkowo zdobiony, bo nawet nagie cegły doskonale komponują się z zielenią w ogrodzie. Ta swoboda to także brak konieczności ustawienia go tam, gdzie jest rura kominowa, bo taka nie jest potrzebna (ponad komin takiego kominka).

Kominek w ogrodzie stojąc przy domu nadal może być zintegrowany z systemem grzewczym, opierający się o ścianę sauny może pełnić rolę pieca nagrzewającego saunę. Kominek pod altaną może być ciekawym urządzeniem kuchennym, które będzie pozwalało na grillowanie i wędzenie mięs czy warzyw.

Na pewno kominek w ogrodzie będzie dodatkową atrakcją, która pozwoli miło spędzić czas w letnie wieczory.

W pokoju kąpielowym

Ciekawym, ale nadal mało popularnym rozwiązaniem w Polsce jest pokój kąpielowy. Takie miejsce w domu może brzmieć dosyć osobliwie, a dla wielu osób może być synonimem luksusu.

Pokój kąpielowy to więcej niż tradycyjna łazienka. W pokoju kąpielowym wanna znajduje się w centrum, takie pomieszczenie jest lepiej i przytulniej umeblowane, a często możemy w nim znaleźć kominek, który dodatkowo nadaje mu ciepłą atmosferę.

Projektując pokój kąpielowy warto uwzględnić wspomniany kominek lub mniejsze źródło ognia. Takie rozwiązania sprawdza się szczególnie zimą – kominek zapewnia dodatkowe źródło ciepła. Jeśli ogień jest mniejszy wówczas wnosi wrażenie ciepłego miejsca.

Największą zaletą takie pomieszczenia jest stworzenie idealnego miejsca do wypoczynku po długim dniu pracy; oazy relaksu i spokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *